Čas a chuť

Pokecejme o modelech
Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Čas a chuť

Příspěvekod frydek665 » 26 květen 2015 19:09

Ahoj všichni. V poslední době mě při každém kliknutí na toto fórum napadá myšlenka, co se asi děje s formulovým modelařením u nás. Skoro nikdo nic nelepí, pokud sem tam někdo jo a dá to sem, tak na to nikdo nereaguje.... Co se děje? Je tu mrtvo. Jsou už všichni těch formulí přežraní? Nedivím se tvůrcům modelů, že se do nových modelů nechtějí pouštět. Jestli to tak půjde dál, tak i toto fórum zanikne a to by byla podle mě škoda.....

Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 1703
Registrován: 24 květen 2009 12:28
Bydliště: Lysice

Re: Čas a chuť

Příspěvekod Ali » 26 květen 2015 20:57

Bohužel času moc není a když už nějaký je vždy se najde něco co dostane před lepením přednost :roll:
Zrovna mám něco rozlepeno, takže brzy přispěji alespoň malou troškou do mlýna...

Uživatelský avatar
blazotom
Příspěvky: 63
Registrován: 28 prosinec 2013 15:50
Bydliště: Ostrava

Re: Čas a chuť

Příspěvekod blazotom » 26 květen 2015 22:19

Je fakt, že člověk by lepit chtěl, ale když příjde z práce, tak je rád, že je rád. A jak venku pěkně, tak radši vyjedu na kolo. Jsem rád, že jsem letos dokončíl dlouho rozdělaný Lotus 56B a snad se brzo do něčeho pustím. A zánik fóra? To snad ne to by byla moc velká škoda

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 1004
Registrován: 10 leden 2007 19:10
Bydliště: Chlum (Křemže)

Re: Čas a chuť

Příspěvekod Novis » 27 květen 2015 07:00

Každej den, když jdu domu z práce si říkám, že k tomu večer sednu ....jenže.....otevřu dveře, hupsnou na mě děti (kolo, dětský hřiště, všemožný i nemožný :lol: hry) a večer jsem rád, že žiju.
Takže chuť by byla a vlastně i ten čas (i když už jen večer pod né zrovna ideálním umělým osvětlením), ale schází síla ....možná je to i lenost :roll:

Také mi přijde, že to tu upadá, že zmizelo nadšení. Je zde hodně osobních třenic, kvůli kterým podle mě spousta lidí z tohoto fóra zmizela (minimálně nepřispívají). Z mého pohledu šlo o třenice zbytečné, ale chápu, že někdo je prostě horká hlava a jak stárnem, tak se kompromis a pochopení hůře hledají... zabíjí nás ješitnost :twisted:

Stačí sledovat Henricha s Josefem, jak se stále dokola dohadují o tom samém ve vláknu "Poslední závody". Je jasné, že ani jeden neustoupí ze svých názorů, ale stejně jim to nedá a každý závod rozeberou ve stejném duchu. Možná je to baví ;)

Asi jako vše kolem, má i tohle fórum různé životní cykly. Teď je doba útlumu a já doufám, že se to zase časem zlepší. Je to jen na nás!
Galerie

Na stole:
F2003 GA, F2004, FW08C, FW11B, MP4/4, MP4/7A, 312T
Lakovna:
Tyrr 006, 008, 018, 126CK, F2000, F2002
Pod stolem (u ledu):
FW07, FW11, Tyrr 023

John
Příspěvky: 269
Registrován: 05 červen 2004 16:15
Bydliště: Praha

Re: Čas a chuť

Příspěvekod John » 27 květen 2015 08:33

Popravdě mám úplně stejný pocit. Po dlouhé době jsem vytáhl formulky, na fórum koukám každý den, ale je tu mrtvo. Jak budu stavět, budu fotit a přispívat, to je v poho. Jen nevím, jestli to vůbec někdo bude číst a natož reagovat, byť jakýkoliv upozornění nebo doporučení by člověku pomohlo. Jenže většina formulí už tu někde prezentovaná je a když to staví někdo znova, tak to většinou nepřinese nic nového. Možná i v tom je trochu problém.

Co mi hodně vadí jsou osobní třenice. Ani mi tak nevadí dohady okolo Monaka, to mi naopak přijde celkem normální. Co mi přišlo divné, bylo např téma o Ferrari 312 http://cashpick.cz/forum/viewtopic.php?f=5&t=2955 a z čeho je mi úplně do pláče jsou diskuze okolo některých autorů modelů. Kdyby se nejednalo zrovna o papírové F1, ale o něco, co mě zajímá jen o něco méně, tak bych to tu rozhodně nesledoval...

Ivan.Šimeček
Příspěvky: 1022
Registrován: 23 srpen 2008 19:35
Bydliště: Buzulucká 322 , 41603 Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Čas a chuť

Příspěvekod Ivan.Šimeček » 27 květen 2015 10:45

Ahoj klucíJá se přiznávám,že v poslední době jsem taky toho moc nepředvedl,ale jak již jsem psal,úmrtí nejdražšího člověka v rodině mi na všechno vzalo chuť. :x nastalo spoustu starostí.Ted se pomalu dostávám do normálu,většina věcí je vyřešena a tak zas můžu tak říkajíc normálně fungovat.Co se týče lepení tak mám toho tady dost nasbíráno,abych opravdu začal něco dělat.V poslední době jsem tu byl většinou na čumendu,abych přišel na jiné myšlenky.tak musím říct,že mě víceméně mrzí dohady některých kluků většinou o věcech ,které s lepením nemají ani nic společného.To je smutný jak se tu dohadujou.Ale dost nářků.začátkem roku jsem si dal takový svůj závazek,že letos zmáknu deset (aspoň)modelů,tak snad se mi to povede.A čas běží,půl roku pomalu pryč a nemám nic hotového.Tak chlapi s chutí do práce ať to odsejpá ;)
Všichni,kdo jsme podlehli lepení papíráků,jsme GOGO

Uživatelský avatar
Henrich Sobotka
Příspěvky: 1351
Registrován: 26 září 2011 21:13
Bydliště: KPS
Kontaktovat uživatele:

Re: Čas a chuť

Příspěvekod Henrich Sobotka » 28 květen 2015 00:38

Novis:" Stačí sledovat Henricha s Josefem, jak se stále dokola dohadují o tom samém ve vláknu "Poslední závody". Je jasné, že ani jeden neustoupí ze svých názorů, ale stejně jim to nedá a každý závod rozeberou ve stejném duchu. Možná je to baví ;) "

okrem iného Ja mám, Jožka rád a vôbec mi nevadí, že on má radšej Jarka Šímu ako mi napísal do sz. :cry:

Ja by som aj ustúpil, ale nie je kam... ;) a inak aj Marec sa furt háda! :roll:

Frýďo každé ráno pred firemnými mailami si pozriem fóru s nádejou, že niekto prispel novým modelom, fotkou proste niečím. Rozmýšľal som či k tomu niečo napíšem, ale ako čas bežal stále som to odkladal. Preto Ti ďakujem, že si to spravil. Keď som sem začal prispievať, čakal som spätnú väzbu, typu: toto máš zle, daj si pozor na tomto modely na diely..., zrazu mi to pripadá akoby každý všetko vedel a nikoho už práca druhého nezaujíma, prišiel som tomu na chuť po 20 rokoch. Nestačil som sa diviť čo tu všetko máme. Za tri a pol roka som si zohnal gro vydaných formúl, ale načo mi budú??? Už som aj začal rozmýšľať, že ich predám, ale komu??? Keď všetci všetko majú?
Čo sa týka "osobných treníc" , ak autor predstavý model a čaká odozvu a náhodou je tá odozva negatívna, mal by sa nad tým zamyslieť a nie to brať osobne, že niekto "rejpá"! Johne čo sa Ti na tej debate okolo 312 nepáčilo? Ja si myslím, že to bola dobrá debata a nakoniec sa problém vyriešil. Boli tu oveľa horšie debatky...

Možno máme splín, možno fórum prežíva určité obdobie kľudu a možno potrebuje niečím oživiť, to ukáže čas, ale jedno si proste musíme priznať, každý rok sme starší, ruky sa nám trasú čoraz viac, zrak slábne, deti po nás skáču, po modeloch skáču kocouři proste sme starý vyřízení páprdové... :lol:
...to len tak na okraj ľahká provokácia! 8)
henkie
Fittipaldi F6A, Surtees TS14, Ensign N175, Prost AP03, Ferrari 156/85

Uživatelský avatar
Yanno
Příspěvky: 413
Registrován: 28 březen 2005 08:42
Bydliště: Komárno
Kontaktovat uživatele:

Re: Čas a chuť

Příspěvekod Yanno » 28 květen 2015 07:31

Málo lepíme? Vyhovorme sa na jarnú únavu. Teraz som si ale uvedomil, že aj tá moja "únava" už trvá nejak dlho...
;)

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 1004
Registrován: 10 leden 2007 19:10
Bydliště: Chlum (Křemže)

Re: Čas a chuť

Příspěvekod Novis » 28 květen 2015 07:49

Henrich Sobotka píše:Možno máme splín, možno fórum prežíva určité obdobie kľudu a možno potrebuje niečím oživiť, to ukáže čas, ale jedno si proste musíme priznať, každý rok sme starší, ruky sa nám trasú čoraz viac, zrak slábne, deti po nás skáču, po modeloch skáču kocouři proste sme starý vyřízení páprdové... :lol:

Líp bych to nenapsal, prostě stárnem a lepší už to nebude ;)
Chybí tu mladí tahouni, jako třeba Andy....
Galerie

Na stole:
F2003 GA, F2004, FW08C, FW11B, MP4/4, MP4/7A, 312T
Lakovna:
Tyrr 006, 008, 018, 126CK, F2000, F2002
Pod stolem (u ledu):
FW07, FW11, Tyrr 023

John
Příspěvky: 269
Registrován: 05 červen 2004 16:15
Bydliště: Praha

Re: Čas a chuť

Příspěvekod John » 28 květen 2015 07:58

Henrich Sobotka píše: Johne čo sa Ti na tej debate okolo 312 nepáčilo? Ja si myslím, že to bola dobrá debata a nakoniec sa problém vyriešil. Boli tu oveľa horšie debatky...

Máš pravdu, teď jsem si to četl znova. Asi jsem úplně neodhadl souvislosti, proč téma vzniklo. Pokud to bylo na žádost jako doplnění bádání nebo jako oponentura bádání někoho jiného, pak jsou odpovědi úplně OK.

anonym01

Re: Čas a chuť

Příspěvekod anonym01 » 28 květen 2015 17:23

Henkie, tys mě pobavil :-) Neboj tebe mám taky rád :-)
Ale ze všeho nejradši mám svoji manželku a malého Pepu. No a na konci listopadu přibude ještě jeden tvoreček. Tak jsem trochu opustil z hádek, aby mi zbyl čas na lepení, z toho mála času co mám pro sebe. Jak tak koukám, i ty dohady měli sledovanost.
I mě se zdá, že toto vlákno skomírá. Ve výsledku formulek je habaděj, ale je to úzkoprofilové zboží. První nadšení se pomaličku vytrácí a musí se počkat na další vlnu a novou krev.

dravec
Příspěvky: 209
Registrován: 03 březen 2014 15:50

Re: Čas a chuť

Příspěvekod dravec » 28 květen 2015 17:50

Podle mého mínění je to všechno o lidech. Kdo má zájem a baví ho to, tak nemusí hledat nějakou výmluvu proč nelepí. Třeba výmluva, že model už stavělo hodně lidí je opravdu zábavná. Každý lepí jinak a po svém. A proč se zrovna zaobírat tím, že už někdo postavil model dokonale. Dělám to hlavně pro sebe a to je nejdůležitější. Někdo si odpočine na kole nebo u piva a já u lepení. Také mám zdravotní problémy hlavně s rukami, ale že by mě to odradilo od lepení to nehrozí. Ti co mě neznají, tak mám nemoc z povolání na karpály a ještě k tomu se mi od nového roku k tomu přidala artróza na rukách. Dělám si mezi lepením přestávky a tak to překonávám. Ano mladá krev chybí. Ale když se bojí prezentovat stavbu starší a zkušenější modeláři, tak kde mají brát odvahu ti mladší. V každém případě nechci nikoho odsuzovat jaký má k tomu přístup. To záleží na nich jak se zachovají.

Turco
Příspěvky: 795
Registrován: 06 červenec 2009 13:54
Bydliště: Humenné

Re: Čas a chuť

Příspěvekod Turco » 28 květen 2015 21:31

tak za seba musím povedať že tu chodím každý deň, a na to že sa tu sem tam niekto pochytí som si už privykol aj z reálneho života, tomu sa jednoducho nevyhneme a preto to nesmieme brať vážne, robíme to pre potešenie a nejaká tá kritika je v konečnom dôsledku aj pozitívna , čo sa týka modelov tak to bude len zdanie ,od kedy tu prestal dávať modely TEO tak sa zdá že nikto nič nestavia :D , ja teda mám už dlho nedostavané 4 kúsky ale nejako sa mi zamotal v poslednom čase život ,stratil som tri blízke bytosti, prišiel som o prácu a zdravie sa tiež nejako pobabralo ale práve vďaka tomu že sa tu popozerám na nové modely ma to ešte drží a verím že sa naštartujem a začnem, takže dúfam že sa to tu nezvrhne k nejakým blbým sporom ktoré som už zažil na jednom takomto podobnom fóre, v prvom rade je to náš koníček a teda by sme z toho mali mať radosť , ja osobne nikdy nekritizujem ale skôr poradím ak teda viem, a ak niekto urobí niečo pekné tak určite pochválim a musím povedať, že veľa z toho čo tu vidím ma inšpiruje takže pre mňa má toto fórum zmysel a dúfam že to tu bude fungovať aj naďalej

Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 2327
Registrován: 28 červenec 2008 20:25
Bydliště: teraz Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Čas a chuť

Příspěvekod Robert Blaschke » 28 květen 2015 22:08

Čo sa mňa ako modelára týka, tiež sa prikláňam k názoru, že život prebieha v cykloch. Ten môj posledný papierácky cyklus trval cca 7 rokov a kulmináciu mal v rokoch 2010, 2011 :).
Ja sám som nikdy nebol špecializovaný na určitý druh modelárčenia, vždy mi išlo o výsledok a nezáležalo mi, z čoho je model postavený.
Napriek tomu mi toto 7 ročné jednostranné papierácko-formulkárske nadšené usilovanie prinieslo veľa nového. Naučil som sa nakresliť celopapierovú vystrihovačku, ktorá sa dá zlepiť, dokonca som sa naučil ju vyfarbiť v Coreli, spoznal som kopec nových ľudí, s ktorými som strávil nie jednu príjemnú chvíľku. Proste paráda.
Ale fakt je, že už je málo čo, čo by som považoval tuná za výzvu, už je to pre mňa viac menej len o remesle. takže hľadám výzvy zasa raz niekde inde.

A spoznal som aj to, že papierové formulky sú veľmi špeciálna oblasť. Tým musí byť človek jednostranne postihnutý :). Bolo to vidieť na výstave v Havlíčkovom Brode - návštevníci a hostia, ktorí prišli z vonku, ak mali vybrať nejaký najkrajší model - nikto z nich nevybral formulu, hoci ich tam boli stovky. Niekto vybral náklaďák, niekto loď, niekto lokomotívu - z modelov, ktoré boli po stranách :). Treba to tak brať - tých, čo sú nadšení formulkami, nie je veľa.
2008: FW30 -2009: F60, MS80 -2010: 312B, T127, RB6 -2011: 500,W02 -2012: FW18, R26 -2013: MP4/23, F2004 -2014: FW15C, MP4/19, 312-67 -2015: P57 -2017: 158, FW32, MP4/5B -2018: VJM10 -2019: FD04, RB9, FW42, 126C3 -2020: 017, W196, 701 -2021: C29, SF16-H -2022: T51, BAR6 -2023:25 T53,-2024:B197
http://www.formule1.org/forumteam/

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Čas a chuť

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 30 květen 2015 17:49

Turco to je jen optický klam, že se tady nic neděje, když jsem omezil své přispívání zde na fóru. Ano uznávám, že množství recenzí a dalších ukázek staveb modelů je poslední dobou menší, ale to může být ovlivněno roční dobou, kdy na modelaření není času a je spousta práce okolo domů i zahrad. Letní měsíce hold nejsou tak úrodné, jako ty dlouhé zimní večery.

Osobně čas i chuť na lepení mám, sice toho není jako před šesti roky, kdy jsem byl po této činnosti přímo hladový a nenasycený, ale v klidu a s rozvahou si jako obyčejný řadový modelář patlám. Nejsou to formulky, ale jiné kousky, které patří do kategorie velké dopravní techniky a také i architektury....a to se musí uznat, že na tohle fórum nepatří. Od 30 listopadu 2014 do dnešního dne u mě na pracovním stole nevznikl ani jeden model rychlého vozu F1, takže nic naplat - prezentovat zde nic nemůžu. To však vynahradí ostatní velice zkušení a dobří kolegové, od kterých zde máte spousty krásných staveb. Nebojím se, že se najde, nebo už tady je jiný tahoun, který bude předvádět své umění papírového modeláře zapáleného k modelům F1 i k samotné historii závodů GP....

Cashpickovo DF-ko není odsouzeno k zániku, to bychom jako tým adminů museli vědět.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů