Lepení zavěšení kol

Zlepšováky, vychytávky
Uživatelský avatar
Umberto
Příspěvky: 1077
Registrován: 30 duben 2012 12:43
Bydliště: Silůvky (Brno-venkov)

Re: Lepení zavěšení kol

Příspěvekod Umberto » 07 květen 2013 07:37

Ještě mám takový postřeh k zavěšení, ale vlastně i k ostatním dílům , které podlepuji a nechám prosichat pod zátěží. Nejdříve jsem dával podlepené díly mezi dvě knížky s tvrdými deskami a zatížil závažím. I když jsem to nechal proschnout 24 hodin, tak po oddělání z knížek, díly ještě dosichaly a vypoukly se. U Minardi M01 které teď lepím jsem si našel starou knížku, která má stránky z reciklovaného papíru (něco jako piják) a zavěšení jsem dal mezi stránky a klasicky zase zatížil závažím. A ejhle ono to zafungovalo a neprohýbá se to. Jde o to že tím že se díl slepí tak natáhne vlhkost. Když se takový díl dá mezi tvrdé desky knížky, tak vlhkost nemá kam odejít a díl musí vysichat déle. I když některé díly jsem měl pod záteží 3 dny tak i potom se díl mírně zkroutil. Kdežto když jsem dal zavěšení do knížky mezi sající papír, tak vlhkost to odvedlo a do druhého dne je to krásně suché a už se to nezkroutí.

Takže teď postupuju tak že podlepený díl dám cca na 12 hodin mezi tvrdé desky a potom ještě na doschnutí to dám mezi savé papíry.

...třeba to někomu pomůže...

Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 592
Registrován: 09 leden 2008 20:03
Bydliště: Česká Kubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepení zavěšení kol

Příspěvekod Gerry » 07 květen 2013 08:39

A já mám taky jeden podnět - šikovné je podlepit si ramena zavěšení černou čtvrtkou (nebo nevím jestli se tomu taky čtvrtka říká, ale vypadá to podobně). Je o polovinu práce s retuší míň.

Uživatelský avatar
Umberto
Příspěvky: 1077
Registrován: 30 duben 2012 12:43
Bydliště: Silůvky (Brno-venkov)

Re: Lepení zavěšení kol

Příspěvekod Umberto » 07 květen 2013 18:38

Gerry píše:A já mám taky jeden podnět - šikovné je podlepit si ramena zavěšení černou čtvrtkou (nebo nevím jestli se tomu taky čtvrtka říká, ale vypadá to podobně). Je o polovinu práce s retuší míň.

čoveče Gerry tak to stebou nemůžu plně souhlasit, některé zavěšení není po celé délce černé , ale třeba u již zmiňovaného Minardi M01 je tam i část šedé barvy a na konci je zase hnědo-oranžová, takže černá čtvrtka může nakonec udělat více neplechy a práci ztížit. jinak nevím jak u ostatních modelů, ale zavěšení by se mělo podlepovat jen kanclákem, ale každý má prostě svůj postup ;)

Uživatelský avatar
Milan2
Příspěvky: 195
Registrován: 19 listopad 2010 18:29
Bydliště: Šardice - Jihovýchodní morava

Re: Lepení zavěšení kol

Příspěvekod Milan2 » 09 červen 2013 16:11

Podlepuji zavěšení obě dvě strany jenom papírem 80g víc není potřeba, tohle je tak akorát


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů